1) DOSYANIZI BİZE GÖNDERİN

Öncelikle e-posta (biyostat@gmail.com) veya iletişim numaramı (0 530 512 6451) kullanarak nasıl bir hizmet almak istediğinizi tam olarak tanımlayın. Ayrıca, e-postanızda istatistik analiz yapılacak dosyayı ve yapılacak analizin içeriği (hipotezler olabilir, araştırma sorusu vb) gönderin veya telefon ile bildirin.

Nasıl yardım alacağınızı bilmiyorsanız veya bilgi edinmek istiyorsanız bunu da açıkça belirtiniz…

2) SİZE TEKLİFİMİZİ SUNUYORUZ

Sizden aldığımız bilgilere göre bir çalışma yapıp size geri dönüş yapacağım. Eğer sunduğunuz bilgiler yeterliyse size direk fiyat teklifimiz sunuyorum.

 

3) ONAYINIZI ALIYORUZ

İş, ücret, çalışma koşulları ve zamanı kabul ederseniz çalışmaya başlıyorum. Eğer gerekli olursa, sizden yardım alabilirim.

 

4) ÇALIŞMAYI TAMAMLIYORUZ

İşlem tamamlandıktan sonra size çalışmayı gönderiyoruz.  

 

İSTATİSTİK ANALİZ İÇİN LÜTFEN HEMEN BİZİMLE İRTİBATA GEÇİNİZ.

 

İstatistik Analiz Süreci

 

1. Planlama

 

Akademik ve bilimsel araştırmaların planlama aşamasında biyoistatistikci.com ekibi olarak sizlerin yanında yer almaktayız. Araştırma sorularının ve hipotezlerinin oluşturulması sürecinde, güç analizi (power analizi) ile örnek genişliğinin belirlenmesinde, etik kurul raporlarının oluşturulmasında, veri toplama, veri girişi ve veri analizi hizmetleri sunmaktayız.

 

Planlama süreci araştırmacıların en çok yardıma ihtiyaç duyduğu süreçlerin başında gelmektedir. Örneklem genişliği belirleme, belirlenen örnek genişliğine göre gruplara atama yöntemleri (randomizasyon teknikleri) sürecinde sizlere çözüm üretmekteyiz.

 

2. İstatistik Veri Analizi Süreci Danışmanlık Hizmeti

 

Veri girişi tamamlandıktan sonraki adım hipotezlerin test edilmesidir (İstatistik analiz). Veri analizi sürecinde kullanılacak istatistiksel analiz yöntemlerine ait tüm varsayımlar (normallik testi, varyansların homojenliği, çoklu bağlantı problemi gibi) incelenir. İncelenen varsayımların ardından parametrik yöntemler (ANOVA, t testi, eşli örnekler t testi (paired t), ANCOVA, MANOVA gibi) ile parametrik olmayan yöntemler (Mann Whitney U testi, Wilcoxon testi, Kruskal Wallis testi, Friedman testi gibi) uygun ön şartlar doğrultusunda uygulanır.

 

Veri analizi sürecinde sizlerin isteklerinin yanında on yıllarca süre gelen tecrübemiz ile isteklerinize ilave olarak hangi testlerin yapılacağı ve hangi konulara değinilmesi gerektiği noktasında da sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

 

3. Raporlama ve Veri Görselleştirme Danışmanlık Hizmeti

 

Veri analizi sonuçlarının uygun analiz programları kullanarak (IBM SPSS, Minitab, R Project, IBM SPSS AMOS, LISREL, XLStat, SAS) tez formatı ve makale formatına uygun olarak (Word formatında) hazırlıyoruz. Uluslararası akademik camia tarafından kabul görmüş ileri düzey raporlama teknikleri ile sunmuş olduğumuz bu danışmanlık hizmeti içerisinde veri görselleştirme de önemli bir yer tutmaktadır.

 

Veri analizi sürecinde kullandığımız lisanslı programlarımız IBM SPSS, Minitab, LISREL,AMOS programları ile sizlere profesyonel hizmet sunmaktayız.

 

Tez ve makaleniz için profesyonel destek almak için tıklayınız